Minust

Fotograaf Tallinnas ja selle lähiümbruses!

Olen Oliver ning minu suurimaks kireks on fotograafia. Minu huvi fotograafia vastu tekkis juba varases lapsepõlves. Kõige suurema tõuke andis mulle fotograafiaga tõsisemalt tegelema hakata elades ja töötades 2010 – 2012a Austraalias seljakotirändurina. Seal olles reisisin väga palju ja see omakorda avardas minu silmaringi. Õppisin tundma erinevaid kultuure, rahvusi ja kombeid. Minu jaoks oli see saareriik tõeline väljakutse, tema eriskummalise ja maagilise looduse ja ka väga multikultuurse rahvastiku poolest. Nii mul siis tekkiski soov hakata inimesi pildistama. Tänaseks võin öelda, et olen käinud pildistamas pulmasid, sünnipäevi, loomi, lapsi, loodust. Täna kuhu ma ka ei läheks, siis kaamera on mul pea alati lahutamatuks kaaslaseks. Fotograafiast on saanud minu jaoks tõeline kutsumus ja mulle meeldib, et saan teha seda, mida päriselt teha armastan. 

Niisiis.. Kui Sa oled sattunud minu lehele ja otsid fotograafi Tallinnas ja selle lähiümbruses, siis oled sattunud õigele lehele, võta minuga julgesti ühendust. Aitan jäädvustada Sinu olulisemad hetked!

Tulles tagasi kodumaale asusin tööle ühes suurettevõttes, mis tegeleb telekommunikatsiooni valdkonnas. Fotograafiaga tegelesin ikka edasi nädalavahetustel ja peamiselt jäädvustasin enda pereliikmeid ja sõpru. Aeg ajalt on mulle ka meeldinud vahest minna loodusesse patareisid laadima, kaaslaseks muidugi mu kaamera. Seal saan suhelda puudega, taimede ning loomade ja lindudega. Sealjuures ka nende graatsilist ilu fotografeerides.  

Mida aeg edasi, seda rohkem tajusin, et  töö mida aastaid telekomis teinud olen, pole päris see, mida tegelikult teha tahaksin. Töötasin juhtival ametikohal, kus igapäevaseks kaaslaseks oli stress ja pidevalt exceliga töötamine ja tähtsate koosolekute pidamine. Kuna huvi fotograafia vastu aina kasvas, siis pöördusingi alates 1. Jaanuar 2018a tagasi enda hobi juurde. Tuleb tunnistama, et nüüd on saamas sellest juba täiskohaga töö ja selle üle olen väga õnnelik. Olen ka viimase aasta jooksul teinud suuri investeeringuid ja loonud oma koju täiskomplektse fotostuudio, uuendanud enda fotovarustust ja läbinud fotokoolitusi. Pean ääretult tähtsaks õppimist ja enesearndust, saamaks veelgi paremaks ja tabama just neid hetki, mis on lausa kohustuslikud teistekagi jagada.

Mõned märksõnad, millega tegelen:


✔️ Pulmafotograaf
✔️ Sünnipäeva fotograaf
✔️ Väliürituste fotograaf
✔️ Reklaamfotode fotograaf
✔️ Sündmuste jäädvustamine
✔️ Perefotograaf
✔️ Laste sünnipäevade fotograaf


Peamiselt teen küll pilte Tallinnas ja selle lähiümbruses, aga kokkuleppel olen nõus ka väljapoole sõitma, et ikka Teie olulisemad hetked saaksid kõik kenasti jäädvustatud.